Son Dakika :
Anasayfam Yap     -
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Avrupa'daki Iğdırlılardan Dr. Sinan OĞAN'a Tam Destek

Avrupa'daki Iğdırlılardan Dr. Sinan OĞAN'a Tam Destek
Avrupa’da aktif olarak faaliyet gösteren, Iğdırlıların yer aldığı sivil toplum kuruluşları MHP 24. Dönem Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’a destek amaçlı ortak bildiri yayınladı.
21.06.2015 / 22:33

Avrupa’da aktif olarak faaliyet gösteren, Iğdırlıların yer aldığı sivil toplum kuruluşları MHP 24. Dönem Iğdır Milletvekili Dr. Sinan OĞAN’a destek amaçlı ortak bildiri yayınladı.

Avrupa Iğdırlılar Platformu, birçok sivil toplum kuruluşunun imzası olan bildiriyi kamuoyuna açıkladı. Bildiri aşağıdaki şekildedir:

 

KAMUOYUNA AÇIK MEKTUP

Bilindiği gibi kültürler ve inançlar toplumları var eden ortak değerlerdir. Her toplum, her kültür ve inanç kendi değerleriyle anlam bulur.

Toplumlara özgü yetişmiş, evrensel ilkeleriyle var olmuş, ilime ve bilime gönül vermiş saygın şahsiyetleri vardır. Ve bu şahsiyetler toplumlarıyla özdeşleşmişlerdir. 

Toplumlar ise yetiştirdiği bu tür şahsiyetleriyle iftihar etmektedirler. Toplumumuzun bağrından çıkmış, kendisini vatan ve millet ülküsüyle yetiştirmiş, bilimsel ve akademik çalışmalarıyla kendisini ispatlamış, uluslar arası stratejileri uzmanı ve Türk dünyasınca tanınan sayın Dr. Sinan Oğan, serhat şehrimiz Iğdır ile birlikte ülkemiz ve batıdan doğuya Türk dünyasının gururu olmuş bir şahsiyettir. 

Toplumumuzun yetiştirdiği Uluslararası Stratejik Analizler Uzmanı Dr. Sinan Oğan, bilindiği gibi bir önceki dönemde MHP’den Iğdır Milletvekilimiz idi. Mensubu olduğu partisinin yetkili kurullarının almak istedikleri karar ile Iğdır Milletvekilimiz Oğan’ın ihraç istemiyle partisinden uzaklaştırılmaya yönelik, kararı Iğdırlı vatandaşlarımız ve tüm Türk Dünyası tarafından şaşkınlıkla karşılanmaktadır. 

Yıllardan beri mensubu olduğu ekol ve partiyi Iğdır’da destekleyen halkımız; ihraç istemi kararını tepkiyle karşılamakta ve bu kararı kabul edilemez,  bir siyasi linç olarak görmektedir.

Halkımız Sinan Oğan’ın şahsına yapılan ihraç istemini tüm toplumumuzun dışlandığı gibi düşünmektedir. Iğdır ve dışında yaşayan Iğdırlı hemşehrilerimiz başta olmak üzere Türk Dünyası halklarının büyük bir bölümü Sayın Oğan’ın da mensubu olduğu partiye gönül vermiş insanlarımızdan oluşmaktadır.

Halkımız nezdinde ve Türk dünyasında üzüntüye sebep olan bu haksız kararın bir an önce gözden geçirilerek, ihraç kararından vazgeçilip, bir değer olan Sinan Oğan’ın hizmetlerine devamını sağlamak ülkemiz, halkımız ve Türk dünyası adına büyük kazanç olacaktır.  

Özellikle bu zor süreçten geçtiğimiz dönemde bir birimize sımsıkı sarılarak daha büyük hedefleri göğüsleyeceğimiz aşikardır.

Aşağıda ‘Avrupa Iğdırlılar Platformu’ ve Avrupa’nın değişik ülkelerinde bulunan derneklerimizle, Sayın Vekilimizin her şartta yanında olacağımızı belirtir, ihraç isteminden vazgeçilerek, camiamız ve Türk dünyasını rahatlatacak kararın ülkemiz ve milletimiz adına yararlı olacağı kanaatindeyiz. 

Saygılarımızla

 

Avrupa Iğdırlılar Platformu

Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği

Den Haag Iğdır Spor Kulübü

Avrupa Türk Caferiler Birliği

Hollanda Şia Meclisi 

Hicret Cami Gençlik Teşkilatı

Avrupa Türk Şia Alimler Birliği

Avrupa Ehlibeyt Birliği

İsviçre 76 Iğdır Kültür Derneği

Almanya Türk Azerbaycan Kültür Derneği

Lüdenscheid Azerbaycan Türk Kültür Derneği

Den Haag On dört Masumlar Camii Derneği

Den Haag Ehlibeyt Camii Derneği

Türk İslam Merkezi Eindhoven (Hollanda )

Azerbaycan Kültür ve İşadamları Derneği (Viyana)

El-Mehdi Camii Schiedam (Hollanda )

Hicret Camii Rotterdam (Hollanda )

İmam Caferi Sadık Camii (Almanya )

Salzburg Ehlibeyt Camii ( Avusturya )

Belçika Azerbaycan Dostluk Cemiyeti

Brüksel Ehlibeyt İslam ve Kültür Derneği

Belçika Karabağlılar Kültür ve Dayanışma Derneği BELKAD

Belçika Iğdırlı İşadamları Derneği BELİGDER

Limburg Beringen Ehlibeyt Kültür Derneği

Quaregnon Zeynebiye Ehlibeyt Camii (Belçika)

Ehlibeyt Spor Kulübü

Brüksel Iğdır 76 Spor KulübüEtiketler:
Bu haber toplam 1836 defa okundu
YORUMLAR

igdirli.com
Copyright © 2013 Iğdırlı Medya Grubu Tüm hakları saklıdır.
IĞDIRLI.COM Yerel Haber, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı.
igdir habereqteq