Son Dakika :
Anasayfam Yap     -
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MHP Iğdır Disiplin Kurulu Genel Merkezin OĞAN'ın İhracına Yönelik Talebini Reddetti

MHP Iğdır Disiplin Kurulu Genel Merkezin OĞAN'ın İhracına Yönelik Talebini Reddetti
MHP Iğdır Disiplin Kurulu Genel Merkezin Dr. Sinan OĞAN'ın ihracına yönelik talebini reddetti.
14.07.2015 / 15:51

MHP Iğdır Disiplin Kurulu Genel Merkezin Dr. Sinan OĞAN'ın ihracına yönelik talebini reddetti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kişiliği, meclis ve tartışma programlarındaki performansıyla partisinin tabanının büyük sevgisini kazanan Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın Twitter mesajlarını MHP Başkanlık Divanı toplantısında gündeme getirerek, “ihraç edin” talimatı vermiş ve bunun üzerine Oğan disipline sevk edilmişti. Ancak, dün verilen karara göre ihraç talebini MHP Iğdır Disiplin Kurulu reddetti. Sinan Oğan, savunmasını 10 Temmuz 2015 tarihinde yaptı ve Iğdır İl Disiplin Kurulu başkan ve üyelerinin toplantıya katılanların oybirliği ile herhangi bir disiplin cezasını gerektiren bir durum olmadığı tespiti yapılarak tedbirli ihraç talebi reddedildi.

Böylece Devlet Bahçeli Genel Başkanlığı döneminde ilk kez ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk ettiği bir partiliyi partiden ihraç ettirmeyi başaramadı.

 

Oğan, sosyal medyada şu açıklamayı yaptı...

"Kamuoyunun Bilgisine,

Kamuoyunun da bilgisi olduğu üzere bir süredir devam eden ve beni partimden, uğruna ölmeye hazır olduğum davamdan koparılmam ve ihraç edilmemle ilgili olarak yaşanan süreç 10.07 2015 tarihinde tamamlanmıştır.

Partimden koparılmam amaçlı Tedbirli İhraç Talebi üzerine Iğdır İl Başkanlığı tarafından Iğdır İl Disiplin Kurulunca istenen savunmamı 10.07.2015 tarihinde yapmış olup, savunmam neticesinde savunmama itibar edilerek Iğdır İl Disiplin Kurulu başkan ve üyelerinin toplantıya katılanların oybirliği ile herhangi bir disiplin cezasını gerektiren bir durum olmadığı tespitini yaparak Tedbirli İhraç Talebini reddetmiştir.

Iğdır bu kararla evladına sahip çıkmıştır. Iğdır halkı ve onları temsilen Iğdır İl Disiplin Kurulu Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapmaya devam etmem hususunda karar vermiştir. Başta Iğdır İl Disiplin Kurulu başkan ve üyeleri olmak üzere evladına sahip çıkan Iğdır halkına ve yüce Türk milletine kamuoyu önünde teşekkürlerimi sunuyorum

Ben bir Türk milliyetçisiyim. Ben ülküsü olan ve bu ülküsünü gerçekleştirmek isteyen bir ülkücüyüm. Bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisindeyim. Benim ülkümün temeli Türk milletinin birliği, refahı ve huzurundan başka bir şey değildir. Hep bu amaçla çalıştım ve bu amaçların dışına asla çıkmadım ve hiçbir yanlışa da asla yol vermedim. Doğrulardan asla şaşmadım.

Bu ülküler uğrunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin çatısı altında mütevazi bir üyesi olarak çalışmaktan, çalışmalarıma bu kutsal çatı altında devam ettirmekten onur ve gurur duymaktayım. Nitekim Iğdırımız da bu yönde karar vermiş ve bir kez daha bir ülkücü evladına sahip çıkmıştır. Iğdır aynı zamanda birliğine, beraberliğine ve kazanma isteğine sahip çıkmıştır.

Dilerim seçimlere giderken birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu girişim devam ettirilmez. Aklı selim hakim olur ve birlik ve beraberlik içinde partimizi, davamızı ve ülkümüzü iktidar yapmak için hep beraber çalışacağız. Ne ülkümden, ne ülkemden ve ne de partimden asla vazgeçmeyeceğim.

Cenabı Allah bu kararı verenlerden ve doğruların yanında olup gerek sosyal medyadan ve gerekse birebir ve dualarıyla desteğini esirgemeyenlerden razı olsun.

Teşekkürler Iğdır,

Teşekkürler Türk Milleti…

Türk milletinin bilgilerine saygıyla sunarım."

 

Dr. Sinan OĞAN

24. Dönem MHP Iğdır Milletvekili

 

MHP ÜyesiEtiketler:
Bu haber toplam 1271 defa okundu
YORUMLAR

igdirli.com
Copyright © 2013 Iğdırlı Medya Grubu Tüm hakları saklıdır.
IĞDIRLI.COM Yerel Haber, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı.
igdir habereqteq